на Фабрика и производители на Кина црна прилагодена гумена блокада |Кралската гума

Црн прилагоден гумен блок

Краток опис:

Линии на производи од гума

King rubber е водечки производител на гумени производи по нарачка за индустрискиот пазар. нашите производствени иновативни производи кои ги задоволуваат највисоките стандарди за квалитет за OME гумените производи. ние нудиме различни пазари вклучувајќи ги ОЕМ, пазарите на индустриска дистрибуција и посветеност на извонредност за секој проект. надополнето со нашето искуство и знаење за индустриите што ги имаме, погрижете се вашиот проект за обликувана или екструдирана гума да ги исполни или надмине вашите очекувања. ве молиме јавете ни се или испратете ни е-пошта денес за да видите како можеме да ви помогнеме.


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед

Брзи детали

Име на производ: Гумаблок Боја: Црното
Цврстина: 70 ШорА Број на модел: OEM
Површинска завршница: Мазна, без гребнатини и пукнатини Сертификација: ISO9001/TS16949
Материјал: Гума PPAP: достапни
Место на потекло: Кина Нингбо    

 

Способност за снабдување

Способност за снабдување: 500000 Парче/парчиња месечно

Пакување и испорака

Детали за пакување: внатрешното е пластична кеса, надворешниот е картон или обичај според вашите барања
Пристаниште: Шангај/Нингбо Кина
Водечко време : Во зависност од бројот на производи

27 БЛОК1

26 БЛОК

525

Црн прилагоден гумен блок

 

Ставка Прилагоден гумен блок
Материјал NR, NBR, SBR, CR, EPDM, TPR, TPU, силикон, ACM, FVMQ, FKM/VITON, FFKM, HNBR, PU итн.
Цврстина 20-90 брег А или по ваше барање
Работна температура -70~250℃ или по ваше барање
Големина/Боја Големината и бојата може да се прилагодат според вашите цртежи или примероци.
Толеранција на големина како ваше барање
Површински третман Полирана или мат површина и може да се печати со лого итн.
Предност Отпорност на масло, отпорност на УВ, Отпорност на температура, Отпорност на озон, Отпорност на висока напнатост
Метод на обработка Компресија, истиснување, инјектирање, силиконска течност инјектирање
Производствени способности Широк опсег на машини вклучувајќи 100T, 150T, 200T, 250T, 300T, 400T и 800T
Сертификација ISO9001, TS16949, FDA, RoHS, Reach (може да се понудат бесплатни примероци за тест)
Животот на мувла 500.000 снимки или 1.000.000 снимки
Шуплина на мувла Едношуплина или Мулти-шуплина
Надомест за мувла За приспособени делови треба да направиме мувла и треба да платите за надоместокот за мувла.
Калапот ви припаѓа вам и добро ќе го чуваме за наредна употреба.
Работен тек Чекор 1: Отворете нов калап според вашите цртежи или примероци
Чекор 2: Направете примероци за ваша потврда
Чекор 3: Организирајте масовно производство по ваше одобрување
Пакет Внатрешна OPP торба / надворешен картон / дрвени палети / дрвени палети / кој било друг специјален пакет по ваше барање
Време на испорака Обично 1-3 недели зависи од вашата количина
Услови на плаќање T/T, L/C, Western Union
испорачување FEDEX, UPS, DHL, TNT, EMS, по воздушен пат, по море, со воз итн.
Пристаниште Нингбо или Шангај

 

Нашите конкурентни предности:
 
King Rubber Products Inc беше специјализирана во областа на гума и пластика повеќе од 35 години, нашите главни услуги вклучуваат развој и производство на гумени делови и калапи, пластични делови и калапи.
 
Нашата компанија има силна техничка сила, напредна техничка опрема, комплетни средства за тестирање и научно управување со квалитетот.Ние сме специјализирани за гумена машина и гумени производи. Ние исто така можеме според барањата на клиентите да обезбедиме различни видови гума за мешање.
 
1, 100% квалитет на производот
 
2, Брз одговор на цитати
 
3, Брза реакција на итни нарачки
 
4, Сигурни производи и поддршка за корисници
 
5, Одлично познавање на производот
 
6, најновите гумени материјали и технологии
 
7, рентабилни решенија за гумени делови

册子(直).cdr册子(直).cdr册子(直).cdr


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја